Audioprzewodnik po Afrykarium już dostępny

audioprzewodnik afrykarium

W Afrykarium ZOO Wrocław  1 lipca ruszyła nowa usługa. Teraz można nie tylko zobaczyć zwierzęta, ale także posłuchać profesjonalnego komentarza o nich dzięki przewodnikowi audio. Każdy może wypożyczyć zestaw z słuchawkami i usłyszeć ciekawostki przygotowane przez naszych opiekunów i zooedukatorów.

Aktualizacja: projekt zakończony 30 września.

Edukacja w formie audio

Atrakcję przygotowała firma Movitech z Krakowa, a autorami treści czytanych przez lektorów są nasi opiekunowie i edukatorzy. Dzięki audioprzewodnikowi zwiedzający dowiadują się, ile kilogramów siana zjada dziennie hipopotam, jak szybko biegają dikdiki, ile pingwinów przylądkowych mieszka w naszym zoo i jak głęboko mogą zejść pod wodę.

Przewodnik prowadzi przez całą ścieżkę zwiedzania po Afrykarium. Nagrania uruchamiają się automatycznie po zbliżeniu się do miejsca, którego dotyczy komentarz. Urządzenie wskazuje także kierunek, w jakim należy pójść i podpowiada, gdzie znajduje się restauracja, czy toalety. 

Można dostosować tempo zwiedzania do swoich potrzeb, zatrzymywać się przy wybranym wybiegu na dłużej, a także powtarzać nagrania. Całość komentarza to około 65 minut, ale w praktyce zwiedzanie jest dłuższe o około 15-30 minut.

– Audioprzewodnik po Afrykarium jest uzupełnieniem oferty edukacyjnej naszego zoo. Teraz każdy indywidualnie, w swoim tempie, może posłuchać profesjonalnego komentarza lektorskiego z treścią opracowaną przez naszych zooedukatorów. Chcemy przekazać szerszą wiedzę na temat zwierząt w Afrykarium każdemu, kto ma ochotę dowiedzieć się więcej – mówi Marta Zajac-Ossowska, Dyrektor Wydziału Edukacji wrocławskiego zoo. 

audioprzewodnik
audioprzewodnik
audioprzewodnik

Komentarz dla każdego

Treść komentarza jest dostosowana zarówno dla dzieci jak i dorosłych, a edukatorzy czerpali ze swojego doświadczenia starając się zainteresować każdego z słuchaczy. Przewodnik audio nie zastępuje zajęć z edukatorem. Szeroka oferta oprowadzania po zoo cieszy się ogromną popularnością i jest kierowana zarówno do dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, jak i osób dorosłych. W skład oferty wchodzą zajęcia edukacyjne, oprowadzanie po Afrykarium oraz terenie zoo, a także zwiedzanie zoo melexem. Więcej informacji znajdą Państwo na naszej stronie internetowej w zakładce Edukacja.

Czytaj także: Najciekawsze zwierzęta w Terrarium ZOO Wrocław

audioprzewodnik