Utrudnienia wokół ZOO: 8. PKO Nocny Wrocław Półmaraton

W tę sobotę, 18 czerwca, 8. PKO Nocny Wrocław Półmaraton, impreza przyciągająca tysiące biegaczy głównie na Wielką Wyspę, w tym w okolice zoo. Na godzinę przed biegiem, o godzinie 20:30, zostaną zamknięte wszystkie ulice na trasie biegu. To oznacza, że nieprzejezdny będzie most Zwierzyniecki oraz ul. Wajdy i Wróblewskiego tuż przy zoo.

Zoo w sobotę czynne jest do godziny 19:00 i do tego czasu należy opuścić pawilony i teren ogrodu. Wielu z Państwa zostaje jednak dłużej na Wielkiej Wyspie, idzie na spacer na Pergolę i do Parku Szczytnickiego. Bardzo to odradzamy w tę sobotę. Pergola będzie w tym roku częścią trasy nocnego półmaratonu. 

Polecamy wcześniej “ewakuować” się z rejonu zoo, także z ulic Kopernika i Mickiewicza. Jeśli planują Państwo dostać się na zachód miasta, tym bardziej radzimy zrobić to najpóźniej tuż po godzinie 19:00, gdyż biegacze tradycyjnie przemierzają most Grunwaldzki i także będzie on zamknięty. 

Chociaż most Zwierzyniecki i ul. Wróblewskiego to już końcówka trasy, podkreślamy, że cała trasa zostanie zamknięta o godz. 20:30. Otwarcie trasy planowane jest około godziny 1:30 – policja będzie otwierać drogi po przebiegnięciu ostatniego zawodnika i w tym wypadku drogi wokół zoo będą otwarte jako jedne z ostatnich.

nocny wrocław półmaraton 2022

8. PKO Nocny Wrocław Półmaraton – alternatywny wyjazd z Wielkiej Wyspy

Jeśli ktoś z Państwa “utknie” na Wielkiej Wyspie i nie zdąży wyjechać przed rozpoczęciem półmaratonu, jest na to rozwiązanie. Można wydostać się z okolic zoo okrężną trasą. Należy kierować się na wschód, na Swojczyce. Mostami Chrobrego należy przedostać się na drugą stronę kanałów Odry w stronę Volvo przy Mydlanej, dalej na Psie Pole w kierunku Korony i mostu Warszawskiego. Można też pojechać przez Swojczyce na południe, do Wojnowa w kierunku Wschodniej Obwodnicy Wrocławia, by dostać się np. do Siechnic, Oławy i na południe Wrocławia okrężną drogą.

trasa objazdow 8. PKO Nocnego

Komunikacja miejska

Tramwaje:

Zmiany dotyczą kursowania wszystkich linii tramwajowych przy zoo. W ogóle nie będzie można dojechać do zoo tramwajem ani wyjechać spod zoo w czasie biegu. Trasy linii tramwajowych będą obsługiwane jedynie częściowo, a niektóre linie zostaną zawieszone. 

Szczegóły można znaleźć tutaj: Zmiany w komunikacji

 Autobusy:

Kursowanie linii 145 po godzinie 21:00 zostanie zawieszone. Linia autobusowa 146 po godzinie 20:30 także zostanie zawieszona, a między godz. 20:30 a 21:00 dojedzie ona z Iwin tylko do dworca Wrocław Główny.

Więcej informacji o biegu: 8. PKO Nocny Wrocław Półmaraton