Dream night 2022 – jak było?

Dream night 2022

W czwartek ZOO Wrocław nieodpłatnie otworzyło swoje bramy dla osób z niepełnosprawnościami i ich bliskich. Kilkaset osób skorzystało z przygotowanych przez nas atrakcji. Pogoda na szczęście dopisała, a deszcz się nie rozpadał.  Dream night, czyli wieczór marzeń, to impreza w której corocznie bierze udział ponad 250 ogrodów zoologicznych na całym świecie. My zorganizowaliśmy ją po raz 16.

Dream night 2022 kierowany był głównie do zapraszanych co roku organizacji. Fundacje pomocy chorym, stowarzyszenia, domy opieki, hospicja i placówki oświatowe zanimowały swoich podopiecznych do odwiedzenia zoo.

Sama akcja sięga korzeniami lat 90. i po raz pierwszy została zorganizowana w Holandii. Fundacja „The Dreamnight at the Zoo Foundation” powołana w Rotterdamie miała na celu zrobienie czegoś dobrego dla przewlekle chorych. Darmowa wizyta w zoo miała być okazją do chwilowego zapomnienia o bolesnych zabiegach. Do akcji otwarcia bram na jeden wieczór w roku, stopniowo przystępowały kolejne ogrody na całym świecie.

Dream night 2022

Wydarzenie jest co roku dedykowane osobom z niepełnosprawnościami i przewlekle chorym – zarówno dzieciom jak i dorosłym oraz ich rodzinom i opiekunom. W tym roku nie zabrakło atrakcji. Nasi goście zwiedzili bezpłatnie zoo i otrzymali vouchery na posiłek. Wzięli udział w pokazowych karmieniach, m.in. żyraf, manatów, pingwinów, kotików, lemurów katta, czy pawianów i mogli zadawać opiekunom zwierząt pytania na temat ich podopiecznych. Pracownicy ZOO Wrocław jak co roku przygotowali dodatkowe atrakcje i zabawy edukacyjne, działając na zasadzie wolontariatu. Do akcji z chęcią włączyli się najemcy, którzy zawsze chętnie przygotowują drobny poczęstunek. Otwarty i dostępny nieodpłatnie był także park linowy. Swoje stanowisko przygotowała Fundacja ZOO Wrocław DODO edukując o projektach ochroniarskich na całym świecie. Zaprezentowało się także Centrum Basenowe Ślęza, czyli nasz adopcyjny partner i opiekun żółwia Stefana. Wydarzenie objął swoim patronatem Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Zobacz: Projekty Fundacji ZOO Wrocław DODO

ZOO Wrocław corocznie zaprasza na Dream night stowarzyszenia pomocy chorym, fundacje, placówki oświatowe i ochrony zdrowia, hospicja oraz ośrodki opieki. Zaproszenia tradycyjnie otrzymało od nas 140 organizacji,  m.in. Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”, Fundacja „Potrafię Pomóc” Na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych z Wadami Rozwojowymi, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Stowarzyszenie Pomocy dla Chorych po Urazie Rdzenia Kręgowego „AXIS”, Fundacja Dr Clown, Fundacja Alzheimerowska, Fundacja „Opieka i Troska”, Fundacja „Promyk Słońca”, Dolnośląskie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży z Wadami Słuchu SONORUS, czy też Wojewódzkie Zrzeszenie Sportowe Niepełnosprawnych „Start”. Wydarzenie jest dedykowane nie tylko podopiecznym tych organizacji, ale wszystkim osobom borykającym się z chorobami i niepełnosprawnością, także indywidualnym.

Dream night 2022
Dream night 2022
Dream night 2022
Dream night 2022
Dream night 2022
Dream night 2022
Dream night 2022
Dream night 2022
Dream night 2022
Dream night 2022
Dream night 2022
Dream night 2022
Dream night 2022
Dream night 2022

przyłącz się do nas

Pomóż nam chronić ginące gatunki. Fundacja ZOO Wrocław DODO realizuje ponad 30 projektów ochroniarskich na świecie.

Przekaż swój 1,5%

KRS 0000623492

Pantera śnieżna