Zoo wysiewa trawy

wysiew łąk kośnych sowul 1

Nadeszła wiosna, a wraz z nią obsialiśmy pola należące do ZOO Wrocław specjalną mieszanką nasion. Wysiane łąki będą następnie koszone na siano dla zwierząt, które obok słomy i zielonki jest jednym z głównych składników diety wielu gatunków, zwłaszcza kopytnych.

ZOO Wrocław dzierżawi 10 ha pól pod Wrocławiem, dzięki czemu może uzupełniać potrzeby żywieniowe zwierząt o dobrej jakości siano. W kwietniu obsialiśmy pola specjalną mieszanką nasion traw dostarczoną przez firmę Sowul & Sowul z przeznaczeniem na utworzenie tam łąki kośnej.

Podczas obsiewania zużyliśmy łącznie 400 kg mieszanki nasion  traw specjalnie dobranych  przez specjalistów z firmy Sowul & Sowul do rodzaju gleby i warunków terenowych. Zdjęcia obrazują obsiew a następnie wałowanie (ubijanie) obsianej gleby. 

Obsiewamy wybiegi w ZOO Wrocław

Część z dostarczanych przez firmę Sowul & Sowul nasion traw wykorzystujemy  do corocznego dosiewania na wybiegach zwierząt w zoo. W tym celu stosujemy nasiona traw odpornych na zdeptywanie. Dzięki temu zagęściliśmy trawę na wybiegach koziorożców syberyjskich (co widać na zdjęciu poniżej).

Zwierzęta w ZOO Wrocław rocznie zjadają najwięcej zielonki, słomy, siana i lucerny – łącznie 250 ton. Ogółem zwierzęta we wrocławskim zoo zjadają rocznie ponad 1 000 ton żywności. Rekordzistami jeśli chodzi o zjadane siano i słomę są słonie. Potrafią przyjąć około 100-120 kilogramów pokarmu na głowę – zwłaszcza siana, następnie słomy (a latem zielonki), w mniejszej ilości warzyw i granulatu. 

wysiew łąk kośnych sowul 1
wysiew łąk kośnych sowul 1
wysiew łąk kośnych sowul 1

przyłącz się do nas

Pomóż nam chronić ginące gatunki. Fundacja ZOO Wrocław DODO realizuje ponad 30 projektów ochroniarskich na świecie.

Przekaż swój 1% na lemury katta.

KRS 0000623492

lemur katta