Transmisje na żywo z Zoo Wrocław

ZOO online

Choć od 21 maja jesteśmy otwarci i z radością witamy zwiedzających, to nie zwalniamy tempa i nadal nadajemy transmisje na żywo pn. DomoweZOO. Dotychczasowe odcinki pokazały, że cykl cieszy się sporym zainteresowaniem, a prowadzący z chęcią dzielą się swoją wiedzą i ciekawostkami. Podczas transmisji można zadawać własne pytania! Jeśli komuś umknęły dotychczasowe odcinki, to nic straconego, gdyż można je odtworzyć na profilu wrocławskiego zoo na Facebooku.

Tak trudnej sytuacji nikt się nie spodziewał – koronawirus przejął nasze życie. Pod dyktando bezpieczeństwa zostajemy w domu, czy to z powodu zamknięcia szkół, czy zdalnej pracy, czy kwarantanny. Co robić z czasem w czterech ścianach? Internet oferuje wiele opcji, a dołączyło do nich wrocławskie zoo z niezwykłą propozycją.

W każdy piątek i środę o godz. 12:00, emitujemy na Facebooku #domoweZOO. To cykl spotkań edukacyjnych, które odbywają się na żywo na profilu @wroclawskiezoo.Ich celem jest wzbudzenie zainteresowania zwierzętami wśród odbiorców, głównie dzieci. Pracownicy zoo prezentują wybrane gatunki podchodząc do nich z kamerą jak najbliżej się da. Spotkania prowadzą – opiekunowie zwierząt i edukatorzy, aby jak najciekawiej zaprezentować bohaterów. Każde spotkanie kończy się zadaniem domowym np. pracą plastyczną lub zagadką.

Do ZOObaczenia na fanpage ZOO Wrocław na Facebook’u.

przyłącz się do nas

Pomóż nam chronić ginące gatunki. Fundacja ZOO Wrocław DODO realizuje ponad 30 projektów ochroniarskich na świecie.

Przekaż swój 1,5%

KRS 0000623492

Pantera śnieżna