Dach Akwarium

Dach akwarium
logo firmy Roben

W roku 2015 nawiązaliśmy współpracę z firmą Röben, producentem m.in dachówek ceramicznych. Röben w ramach sponsoringu przekazał nam nie tyko dachówki na remont, ale również wszelkie akcesoria. Zaś materiałów do orynnowania i obróbki blacharskiej dostarczyła firma SILESIA S.A.
Na nowe pokrycie budynku Akwarium wybrano dachówkę ceramiczną Bornholm naturalną. Dobór akurat tego modelu materiału pokryciowego podyktowany był zachowaniem historycznego charakteru obiektu.
Ogromnie cieszymy się, że możemy wesprzeć tak wartościowe miejsce jak wrocławskie ZOO – ważne nie tylko ze względu na dbałość o wiele, często zagrożonych, gatunków zwierząt, ale również doskonałą przestrzeń edukacji – mówi  Agnieszka Spychała, kierownik działu marketingu firmy Röben. – Wizyta w ogrodzie zoologicznym to zawsze dobrze, najczęściej rodzinnie, spędzony czas. Dlatego przestrzeń ZOO jest doskonałym miejscem ekspozycji dla marki Röben, skoncentrowanej na dostarczaniu najlepszych rozwiązań do budowy zdrowego, bezpiecznego domu – dodaje. 

Dzięki temu latem 2016 r. ruszył remont dachu Akwarium, który zakończył się w październiku 2016 r.

Wizualizacja

Dach Akwarium przed remontem
Dach Akwarium po remoncie - wizualizacja

W zamian za materiały budowlane, zoo wydzierżawiło firmie teren pod wiaty wypoczynkowe dla zwiedzających. Powstaną dwie, jedna przy wybiegu żyraf, druga przy żubrach.

Mało osób wie, że pawilon Akwarium to dawna wozownia. W jej wnętrzu kryją się przepięknie zaaranżowane akwaria. Sztuka ich tworzenia doczekała się nawet swoich targów i szkoleń. Pracownicy Akwarium mają pod swoją opieką zbiorniki morskie i słodkowodne, w których można podziwiać m.in. płaszczki plamiste, słynne piranie, paletki barwne, ale przede wszystkim wymarłe w naturze kaczorki celebeskie, które z racji na niewielki rozmiar ciała są najczęściej pomijane przez zwiedzających.

Przebieg remontu

przyłącz się do nas

Pomóż nam chronić ginące gatunki. Fundacja ZOO Wrocław DODO realizuje ponad 30 projektów ochroniarskich na świecie.

Przekaż swój 1,5%

KRS 0000623492

Pantera śnieżna