Co w trawie piszczy

Co w trawie piszczy?

Kampania „Co w trawie piszczy?” koncentrowała się na rodzimych gatunkach zwierząt. Wiadomo, że zagrożone wyginięciem są rysie, niedźwiedzie brunatne i wilki, ale mało kto zdaje sobie sprawę, że z roku na rok ubywa także wróbli.

Projekt edukacyjny przygotował i realizował ośmioosobowy zespół pracowników sekcji marketingu i edukacji ZOO Wrocław, który ma już duże doświadczenie w tym zakresie. Powstał w ramach ogólnoeuropejskiej kampanii edukacyjnej „LET IT GROW CAMPAIGN 2016/17” prowadzonej przez Europejskie Stowarzyszenie Ogrodów Zoologicznych i Akwariów (EAZA), którego wrocławskie zoo członkiem. Po raz kolejny udało się także pozyskać środki finansowe na realizację projektu edukacyjnego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

„Co w trawie piszczy?” to projekt edukacyjny, który skupiał się na lokalnej bioróżnorodności. Działania prowadzone były głównie na terenie wrocławskiego zoo i kierowane do szkół, zwiedzających, fanów na Facebooku oraz wszystkich, których interesuje temat ochrony lokalnej fauny i flory. Na ambasadorów kampanii wybrano pszczołę miodną (Apis mellifera) i wróbla domowego (Passer domesticus).

Realizowane działania objęły m.in.:

  • seminarium naukowe „Bioróżnorodność to Myorganizowane we współpracy z Wydziałem Biologii i Hodowli Zwierząt Uniwersytetu Wrocławskiego – 27.04.2017 r. ,
  • konkursy wiedzy – Szkoły Podstawowe, Szkoły Gimnazjalne , Szkoły ponadgimnazjalne
  • konkurs fotograficzny – maj 2016 – maj 2017,
  • wystawa edukacyjna,
  • konkurs medalierski – Realizowany będzie od września do października 2017 roku. 
  • konkurs BioBlitz – wrzesień 2017, Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 30.06.2017 roku.

 

Zadanie pn. „Co w trawie piszczy” edukacja ekologiczna w zakresie ochrony lokalnej bioróżnorodności prowadzona przez wrocławskie ZOO, które uzyskało wsparcie finansowe z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

fundusz ochrony środowiska

Wartość ogólna zadania: 93 096,00 zł
Wysokość dofinansowania: 52 900,00 zł
wfosigw.wroclaw.pl.

przyłącz się do nas

Pomóż nam chronić ginące gatunki. Fundacja ZOO Wrocław DODO realizuje ponad 30 projektów ochroniarskich na świecie.

Przekaż swój 1,5%

KRS 0000623492

Pantera śnieżna