Wybieg dla nosorożców

Wybieg dla nosorożców

Budowa pawilonu dla nosorożców – TERAI – dobiegła końca i można ją oglądać w starej części naszego ogrodu. Obiekt powstał specjalnie dla nosorożców indyjskich, ale oprócz nich swoje wybiegi mają też jelarangi oraz gibony czapniki. Szczególnie te ostatnie, wspaniale prezentują się poruszając się na rozciągniętych linach nad wybiegiem nosorożców.

Jedną z atrakcji dla zwiedzających, jak i dla samych zwierząt, które uwielbiają wodę, jest zewnętrzny, rozległy wybieg z basenem ogrzewanym przy użyciu energii słonecznej oraz prysznic. Pawilon o powierzchni 1300 m 2 obsadzono roślinami, które z czasem pokryją charakterystyczne obłe kształty budynku. Zwierzęta można podziwiać na zewnętrznym wybiegu, obserwując je przez fosę oraz z tarasu, a także w środku pawilonu.

Nosorożec indyjski to jeden z najbardziej zagrożonych gatunków na świecie. Przyczyną spadku liczebności jest kłusownictwo. Przypominamy, nie kupuj biżuterii i pamiątek wykonanych z rogu nosorożca. Nie daj się zwieść mitycznym poglądom, że w postaci sproszkowanej jest afrodyzjakiem oraz lekiem na liczne choroby.

Miło jest nam poinformować, że pawilon dla nosorożców Terai dostał nagrodę Dolnośląskiej Budowy Roku 2012.

Budynek zaprojektowała pracownia CREO PROJECT z Wrocławia.

logo_umwd_200
Logo europejski fundusz
logo_pr_nss_2502

przyłącz się do nas

Pomóż nam chronić ginące gatunki. Fundacja ZOO Wrocław DODO realizuje ponad 30 projektów ochroniarskich na świecie.

Przekaż swój 1,5%

KRS 0000623492

Pantera śnieżna