ZOO Wroclaw ZOOloguj się z ING!

Witamy na stronie Wrocławskiego Zoo!

Godziny otwarciaKUP BILETPrzekaż darowiznę Language:
Odwiedź:

ZOOloguj się z ING!

2021-03-11
ZOOloguj się z ING!

Darmowe zajęcia edukacyjne online dla dzieci ze szpitali, hospicjów i placówek szkolno-wychowawczych

W dobie pandemii dzieci przebywające w szpitalach, hospicjach czy placówkach opiekuńczo-wychowawczych mają bardzo ograniczony wachlarz atrakcji. Nie mogą skorzystać z wycieczek, zajęć grupowych, imprez czy wizyt gości specjalnych. Receptą na to są zajęcia online wrocławskiego zoo - ZOOloguj się, z których mogą skorzystać bezpłatnie aż 74 grupy. Wszystko dzięki wsparciu ING Bank Śląski, który sfinansuje cały projekt.

Nie każdy z nas dostaje idealne karty na starcie życia. Niektóre dzieci zmagają się z chorobami, niepełnosprawnościami, nieprzystosowaniem, czy biedą. Wychodzą im naprzeciw specjalistyczne ośrodki – szpitale, hospicja czy placówki opiekuńczo-wychowawcze. Jednak pandemia ograniczyła w znacznym stopniu ich funkcjonowanie zmniejszając możliwości oderwania się dzieci od trudnej rzeczywistości i zajęcia myśli czymś innym. Stąd pomysł ING Bank Śląski by zaoferować im atrakcję, która będzie bezpieczna, ciekawa i pożyteczna. Wybrano zajęcia edukacyjne prowadzone online przez edukatorów z ZOO Wrocław.

Wybrano zajęcia edukacyjne prowadzone online przez edukatorów z ZOO Wrocław.

- Współpraca z wrocławskim ZOO wspiera edukację szkolną. Zajęcia prowadzone przez pracowników ogrodu poszerzają praktyczną wiedzę o zwierzętach. Uwrażliwiają na problem ochrony gatunków. To także sposób na uatrakcyjnienie życia dzieci, które w wyniku choroby czy z powodów ekonomicznych, nie mają takich możliwości jak ich rówieśnicy. Czujemy się również społecznie odpowiedzialni i mamy ogromną satysfakcję z działania na rzecz naszego otoczenia – uzasadnia Zdzisław Gajek, Dyrektor Regionu Korporacyjnego ING Banku we Wrocławiu.

Projekt „ZOOloguj się z ING” obejmuje zajęcia edukacyjne na platformie MS Teams dla 74 grup. Do wyboru są cztery różne tematy, które są przystosowane do wieku i poziomu uczniów szkół podstawowych oraz średnich. Wśród nich są zajęcia dotyczące małp z całego świata, polskich drapieżników, czy zagrożonych wyginięciem gatunków. Każdy zawiera element związany z ochroną przyrody i podpowiada w jaki sposób, w codziennym życiu, można wspierać tę ochronę.

- Nasze zajęcia to przede wszystkim obraz oraz dyskusja, więc zajęcia są niezwykle atrakcyjne dla uczestników. Poznają gatunki zwierząt, ich zwyczaje, czy menu oglądając specjalnie przygotowane filmy ze zwierzętami z naszego zoo. Mogą więc zajrzeć np. wilkom w oczy czy z bliska przyjrzeć się sposobowi poruszania gibonów białopoliczkowych. Natomiast przez rozmowę i możliwość zadawania pytań pomagamy im lepiej zrozumieć dzikie zwierzęta i obalamy wiele mitów, np., że wilk nie jest taki straszny, a małpy w zasadzie nie jedzą bananów – opowiada Marta Zając-Ossowska, Dyrektor Wydziału Edukacji wrocławskiego zoo.

Zajęcia są przygotowane tak, by uzupełniać i rozszerzać wiedzę szkolną, czyli podstawy programowe. Dużym ich atutem jest to, że mogą w nich uczestniczyć nie tylko klasy z placówek opiekuńczo-wychowawczych, ale również mali pacjenci z rodzinami. To sposób nie tylko na wspólne spędzanie czasu, ale również na wzmacnianie relacji poprzez dyskusje, czy planowanie zmian w życiu codziennym na bardziej ekologiczne, a także planowanie wspólnych wycieczek na przykład do zoo, by zobaczyć poznane w czasie zajęć zwierzęta, na własne oczy.

Wrocławskie zoo przyjmuje zapisy (wyłącznie z placówek opiekuńczo-wychowawczych, szpitali i hospicjów) telefonicznie - 665 870 370, oraz mailowo: m.bielec@zoo.wroc.pl. Podczas zapisów należy podać Hasło: „ZOOloguj się z ING”. Zachęca też inne firmy do podobnych działań i zaprasza do kontaktu.

Partnerzy

Bootstrap Slider