Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies.

Witamy na stronie Wrocławskiego Zoo!

Godziny otwarciaKUP BILET Language:
Odwiedź:

Zimowe ptakoliczenie

2019-01-18
Zimowe ptakoliczenie

Zimowe ptakoliczenie jest cykliczną akcją, w której udział może wziąć każdy zainteresowany. Liczenie przeprowadzić można indywidualnie, w gronie znajomych, czy też podczas wycieczki ornitologicznej z przewodnikiem. Wystarczy obserwować karmnik na balkonie lub w ogrodzie, skwer między blokami, pobliski park lub właśnie teren ogrodu zoologicznego.


Dzięki wynikom zimowego ptakoliczenia możliwe jest badanie liczebności populacji wielu gatunków ptaków, co jest niezwykle ważne w dobie ocieplenia klimatu. Pozwala ono również na zauważanie zmian w występowaniu poszczególnych gatunków oraz liczebności ich występowania. Zmiany mogą mieć charakter incydentalny, jak wzrost liczebności kwiczoła tylko w 2007 r. lub utrzymująca się tendencja spadkowa populacji wróbla na przestrzeni ostatnich kilku lat.

W tym roku akcja odbędzie się w parkach i ogrodach na terenie całej Polski, w dniach 26-27 stycznia 2019 r. Tradycyjnie wrocławskie zoo włącza się w tę akcję i zaprasza wszystkich chętnych w sobotę 26.01 na godzinę 09.15. Liczenie „dzikich lokatorów” zoo odbędzie się pod czujnym okiem opiekuna ptaków we wrocławskim zoo - Krzysztofa Kałużnego. Zachęcamy do wzięcia ze sobą lornetek i aparatów fotograficznych. Miejsce spotkania: przy głównym wejściu koło dużej mapy (już na terenie zoo).

Partnerzy

Bootstrap Slider