Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies.

Witamy na stronie Wrocławskiego Zoo!

Godziny otwarciaKUP BILET Language:
Odwiedź:

Zbliża się koniec roku...

2016-12-29
Zbliża się koniec roku...

Szanowni Państwo,

Zbliża się koniec roku, a więc czas na pierwsze podsumowanie.

Miniony rok, już 10-ty od czasu, gdy powierzono mi zarządzanie wrocławskim zoo, to przede wszystkim intensywna praca całego zespołu ZOO Wrocław. Naszym celem jest nieustające podnoszenie standardu życia zwierząt, co oznacza nie tylko stwarzanie im coraz lepszych warunków bytowych, ale również coraz lepsze ich poznawanie. I tak w maju warany z Komodo uzyskały nowe, docelowe już i baaardzo komfortowe pomieszczenia, przeprowadziliśmy remonty dachów trzech budynków, a także niezliczone, drobne prace przy już istniejących wybiegach, basenach, akwariach, wolierach i terrariach. Przygotowaliśmy także nowe remonty i inwestycje, których wyniki zobaczycie Państwo w 2017 roku. Ponadto i jak zwykle zwierzęta sprawiały, że nie nudziliśmy się nawet przez chwilę. Dzięki zaangażowaniu opiekunów odnieśliśmy kolejne sukcesy hodowlane. Najbardziej spektakularnym jest niewątpliwie przyjście na świat Zumby – hipopotama nilowego, która stała się ulubienicą zwiedzających, internautów i pracowników zoo. Poza tym warto podkreślić narodziny kanczyla filipińskiego, dikdików, watussi, makaka magota, gwanako, gerezy, lemurów katta i wari rudych, kukabury modroskrzydłej, żółwi olbrzymich, pończoszników szachowych i wielu, wielu innych. Szczegółowe dane, dotyczące populacji zwierząt w zoo, poznamy już na początku stycznia.

Odwiedzaliście nas bardzo licznie i to tylko Wam zawdzięczamy możliwość realizacji założonych celów. Serdecznie za to dziękujemy i postaramy się, by każda wizyta w zoo była świętem. Głównym kierunkiem działania naszego zoo staje się ochrona ginących gatunków zwierząt w krajach ich pochodzenia. Współfinansujemy i wspieramy merytorycznie projekty ochrony w tak odległych krajach jak Brazylia, Paragwaj, Kongo, Republika Południowej Afryki, Laos, Wietnam, Indonezja czy Filipiny. Chcemy, by zwierzęta mieszkające w naszym zoo stały się ambasadorami swoich pobratymców żyjących jeszcze w naturze.

Warto dodać, że dla realizacji tych celów powstała specjalna fundacja „Dodo”. Więcej informacji o niej znajdziecie na stronie www i facebooku.

Mamy nadzieję, że wciąż będziecie nam kibicować i wspierać nas w dążeniu do tego, aby zwierzętom żyło się lepiej bez względu na to gdzie mieszkają.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzin!


Radosław Ratajszczak
Prezes Zarządu ZOO Wrocław

Partnerzy

Bootstrap Slider