Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies.

Witamy na stronie Wrocławskiego Zoo!

Godziny otwarciaKUP BILET Language:
Odwiedź:

Wycieczka do rezerwatu

2018-04-21
Wycieczka do rezerwatu

Piąte, ostatnie spotkanie w ramach pierwszej rundy projektu "Back to Nature" dofinansowanego przez Disney Grants Nature Connect.

21.04.2018. Rezerwat „Stawy Milickie”. Ostatnie spotkanie w ramach pierwszej rundy projektu „Back to Nature” –dofinansowanego, przypomnijmy, z Disney Grants.

Wspaniała słoneczna pogoda, humory znakomite. Ruszamy do Doliny Baryczy – słynnej ostoi ptaków. Jest to miejsce powstałe wskutek działalności człowieka. W średniowieczu Cystersi utworzyli w tym miejscu kompleks stawów rybnych. Obecnie stawy te są rezerwatem przyrody. To piękny przykład na to, jak człowiek może żyć w harmonii z naturą, a korzyści płynące z ruchu turystycznego w tym miejscu są żywym dowodem na to, że z tej zgody są obupólne korzyści.

Właśnie w takie miejsce postanowiliśmy zabrać naszą grupkę wybrańców. Tutaj dzieci mogły się pochwalić przed rodzicami nabytą wiedzą i umiejętnościami. Podczas 4-godzinnego spaceru po terenie rezerwatu „Stawy Milickie” uczniowie poszukiwali śladów obecności zwierząt, podpatrywali ptaki, a nieustannie towarzyszył nam ogłuszający rechot płazów. Tak bujna przyroda mogła niejednego zaskoczyć, ale uczniowie niestrudzenie wypatrywali, odnajdywali i potrafili wskazać tropy, odchody, czy odgłosy. Trzeba dodać, że aby poruszać się po terenie rezerwatu, musieliśmy uzyskać zgodę od Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Dzięki temu nasza wyprawa stała się czymś szczególnym, czego nie każdy może doświadczyć.

Po takim wysiłku należał się odpoczynek. Z kompleksu stawów Grabownica przenieśliśmy się do kompleksu hotelowego w Rudzie Milickiej, gdzie czekało na nas ognisko i kiełbaski. Oprócz ogniska dzieci korzystały z wszelkich okolicznych atrakcji, takich jak ścieżka zmysłów, plac zabaw, zwierzyniec, czy muzeum rybołówstwa. Była to świetna okazja na relaks na świeżym powietrzu.

Cały dzień spędzony w otoczeniu pięknej przyrody, dobra zabawa i zdobyta wiedza na pewno zapadną w pamięć uczestnikom naszego projektu. Dziękujemy Wam, drodzy „disneyowicze” za wspólnie spędzony czas i dobrą zabawę. To co poznamy – możemy polubić. To co lubimy – chętniej chronimy.

Partnerzy

Bootstrap Slider