Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies.

Witamy na stronie Wrocławskiego Zoo!

Godziny otwarciaKUP BILET Language:
Odwiedź:

Wieczór Marzeń 2017

2017-06-08
Wieczór Marzeń 2017

Kolejny magiczny Wieczór Marzeń za nami.

Wizyta w zoo po godzinach i udział w karmieniu zwierząt, czy bliskie spotkania z mieszkańcami Terrarium, bez wątpienia zapewniły naszym gościom niezapomniane wrażenia. Do tego piękna pogoda oraz ciepłe posiłki i desery ufundowane przez: Bistro Laguna, Karczmę Koala, Restaurację Letnia, Lodziarnię Wanda i Minimelts. Cieszymy się, że nas odwiedziliście, do zoobaczenia za rok!

"Dreamnight", czyli noc marzeń, to w rzeczywistości popołudnie, kiedy brama ZOO Wrocław otwarta jest dla dzieci przewlekle chorych i niepełnosprawnych, które przebywają w szpitalach i ośrodkach opieki. Specjalnie dla tych wyjątkowych gości ogród przygotował spotkania z opiekunami zwierząt i pokazowe karmienia.

Fundacja The Dreamnight at the Zoo Foundation została powołana w Rotterdamie w 1996 r. Wtedy to po raz pierwszy zorganizowano imprezę dla dzieci chorych na raka, a hospicjalizowanych w jednym z holenderskich szpitali. Spotkanie ze zwierzętami i ich opiekunami miało być odrobiną szczęścia i zapomnienia pomiędzy często bolesnymi zabiegami. Okazało się również terapią pomagającą w walce z chorobą. 

Do imprezy, na zasadach dobrowolności, przyłączają się co roku kolejne ogrody zoologiczne na całym świecie i Fundacja zrzesza obecnie ponad 250 członków z 35 krajów. Tak jak za pierwszym razem oraz zgodnie z regułami głównego koordynatora akcji, zaproszenie do udziału w  wydarzeniu skierowane jest przede wszystkim do dzieci najbardziej pokrzywdzonych przez los, czyli niepełnosprawnych, przewlekle chorych oraz dzieci z hospicjów wraz z najbliższą rodziną lub opiekunem.

Partnerzy

Bootstrap Slider