ZOO Wroclaw Transmisje na żywo z Zoo Wrocław
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies.

Witamy na stronie Wrocławskiego Zoo!

Godziny otwarciaKUP BILET Language:
Odwiedź:

Transmisje na żywo z Zoo Wrocław

2020-03-19
Transmisje na żywo z Zoo Wrocław

Nie możesz iść do ZOO? ZOO przyjdzie do ciebie!

Czy wiesz, że… istnieje rasa owiec, która ma cztery rogi?, są owce, które nie mają runa i żyją w gorącej części Afryki?, jedna z najmniejszych ras kóz to zwierzę juczne? Podczas transmisji na żywo z wrocławskiego zoo będzie można znaleźć odpowiedzi na te pytania i wiele innych. Będzie też można zadać własne pytania! Pierwsza emisja już jutro, piątek, o godzinie 12:00.

Takiej trudnej sytuacji nikt się nie spodziewał – koronawirus przejął nasze życie. Pod dyktando bezpieczeństwa zostajemy w domu, czy to z powodu zamknięcia szkół, czy zdalnej pracy, czy kwarantanny. Wszystkie miejsca rozrywki są niedostępne – muzea, lunaparki, ogrody zoologiczne, czy restauracje. Co robić z czasem w czterech ścianach? Internet oferuje wiele opcji, a dołącza do nich wrocławskie zoo z niezwykłą propozycją.

- Nasze zoo jest zamknięte dla zwiedzających, ale zwierzęta codziennie potrzebują opieki, bez względu na sytuację. Prawie 90 opiekunów, w okrojonym składzie, przez 7 dni w tygodniu dba o 12 000 zwierząt. Skoro my pracujemy, a ludzie nie mogą do nas przyjść, to postanowiliśmy przyjść do nich, do ich domów. Stąd pomysł na edukacyjne transmisje na żywo. – mówi Radosław Ratajszczak, prezes wrocławskiego zoo.

Od najbliższego piątku, godz. 12:00, rusza na Facebooku #domoweZOO. To cykl spotkań edukacyjnych, które odbywać się będą na żywo na profilu @wroclawskiezoo, których celem jest zainteresować zwierzętami odbiorców, głównie dzieci. Pracownicy zoo będą prezentować wybrane gatunki podchodząc do nich z kamerą jak najbliżej się da. Spotkania prowadzić będą duety – opiekun zwierząt i edukator, aby jak najciekawiej zaprezentować bohaterów. Każde spotkanie kończyć się będzie zadaniem domowym np. pracą plastyczną lub zagadką. Transmisje na żywo będą odbywać się dwa razy w tygodniu – środy i piątki, zawsze o godzinie 12:00. Będą one dostępne po emisji, również na profilu zoo.

Na pierwsze #domoweZOO wybrano Dzieciniec, czyli miejsce które każdy zwiedzający wrocławski ogród zna i lubi. Mieszka tam kilkanaście raz owiec i kóz oraz kuce szetlandzkie. Widzowie będą mieli okazję nie tylko poznać najciekawsze rasy i im się przyjrzeć z bliska, ale również zadawać pytania na żywo. W przyszłym tygodniu bohaterami będą kotiki afrykański i pawiany masajskie.

Zapraszamy! Start w piątek, 20.03.20 r., o godzinie 12:00 na fanpage ZOO Wrocław na Facebook’u.


WAŻNE! Ekipa nagraniowa została ograniczona do niezbędnego minimum, a przy emisjach przestrzegane są zasady higieny.

Partnerzy

Bootstrap Slider