Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies.

Witamy na stronie Wrocławskiego Zoo!

Godziny otwarciaKUP BILET Language:
Odwiedź:

Światowy Dzień Małp

2016-12-14
Światowy Dzień Małp

W roku małpy i światowym dniu małp przybliżamy kilka z nich.

Na początek krótkie wprowadzenie. Małpy właściwe to ssaki naczelne, do których należą: wąskonose małpy Starego Świata wraz z człekokształtnymi oraz szerokonose małpy Nowego Świata.

Wszystkie małpy zagrożone są wyginięciem, głównie z powodu działalności człowieka. Zostały one wpisane do tzw. Konwencji Waszyngtońskiej (CITES), która prowadzi kontrolę, monitoring a także ogranicza międzynarodowy handel tymi gatunkami.

We wrocławskim zoo prezentujemy ponad 20 gatunków małp. Z niektórymi z nich wiążą się dramatyczne historie, jak w przypadku naszych makaków magotów, które trafiły do nas z przytułku dla zwierząt. Inne są podobne do nas (szympansy), które mają, tak jak ludzie, różne charaktery, temperament i wygląd. Wczesnym rankiem pracę w zoo umilają nam niemal operowe śpiewy gibonów. Z kolei życie stadne pawianów masajskich może być scenariuszem telenoweli. Jesteśmy też dumni z tego, że w naszym zoo mieszkają jedne z najrzadszych małp świata - makaki czubate.

Choć wygląd niektórych małp może sugerować, że są miłe, zabawne i przyjazne, to pamiętajmy, że nie nadają się na zwierzęta domowe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat naszych podopiecznych zapraszamy na zajęcia edukacyjne pod nazwą: "Bliskie spotkania z małpami".

Partnerzy

Bootstrap Slider