Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies.

Witamy na stronie Wrocławskiego Zoo!

Godziny otwarciaKUP BILET Language:
Odwiedź:

Dach Akwarium

Dach Akwarium

Dzięki firmie Röben jesienią 2016 r. zakończył się remont dachu jednego z najpiękniejszych budynków w zoo - Akwarium.

Znalezione obrazy dla zapytania silesia rynny logoW roku 2015 nawiązaliśmy współpracę z firmą Röben, producentem m.in dachówek ceramicznych. Röben w ramach sponsoringu przekazał nam nie tyko dachówki na remont, ale również wszelkie akcesoria. Zaś materiałów do orynnowania i obróbki blacharskiej dostarczyła firma SILESIA S.A.
Na nowe pokrycie budynku Akwarium wybrano dachówkę ceramiczną Bornholm naturalną. Dobór akurat tego modelu materiału pokryciowego podyktowany był zachowaniem historycznego charakteru obiektu.
Ogromnie cieszymy się, że możemy wesprzeć tak wartościowe miejsce jak wrocławskie ZOO – ważne nie tylko ze względu na dbałość o wiele, często zagrożonych, gatunków zwierząt, ale również doskonałą przestrzeń edukacji – mówi  Agnieszka Spychała, kierownik działu marketingu firmy Röben. – Wizyta w ogrodzie zoologicznym to zawsze dobrze, najczęściej rodzinnie, spędzony czas. Dlatego przestrzeń ZOO jest doskonałym miejscem ekspozycji dla marki Röben, skoncentrowanej na dostarczaniu najlepszych rozwiązań do budowy zdrowego, bezpiecznego domu – dodaje. 

Dzięki temu latem 2016 r. ruszył remont dachu Akwarium, który zakończył się w październiku 2016 r.

Dach Akwarium przed remontemDach Akwarium po remoncie - wizuaizacja


W zamian za materiały budowlane, zoo wydzierżawiło firmie teren pod wiaty wypoczynkowe dla zwiedzających. Powstaną dwie, jedna przy wybiegu żyraf, druga przy żubrach.

Budynek z dachówką Bornholm naturalną  Przykładowy dach z dachówką naturalną    Dachówka Borlolm naturalnaProjekt wiaty osób wie, że pawilon Akwarium to dawna wozownia. W jej wnętrzu kryją się przepięknie zaaranżowane akwaria. Sztuka ich tworzenia doczekała się nawet swoich targów i szkoleń. Pracownicy Akwarium mają pod swoją opieką zbiorniki morskie i słodkowodne, w których można podziwiać m.in. płaszczki plamiste, słynne piranie, paletki barwne, ale przede wszystkim wymarłe w naturze kaczorki celebeskie, które z racji na niewielki rozmiar ciała są najczęściej pomijane przez zwiedzających.


Akwarium w pawilonie Koralowce Kąsacz wampir Akwarium


Przebieg remontu:
Dach Akwarium - zdjęcie starego dachu  Dach Akwarium - zdjęcie starego dachu Dach Akwarium - zdjęcie starego dachu

 Dach Akwarium - przygotowania do położenia nawej dachówki Dach Akwarium - przygotowania do położenia nawej dachówki Dach Akwarium - przygotowania do położenia nawej dachówki

Dach Akwarium - prace  Dach Akwarium - prace Dach Akwarium - prace

 Dach Akwarium - obróbka blacharska Dach Akwarium - obróka blacharska Dach Akwarium - obróka blacharska

Dach Akwarium - wykończenie Dach Akwarium - wykończenie Dach Akwarium - wykończenie

foto: ZOO Wrocław

WRÓĆ

Partnerzy

Bootstrap Slider