ZOO Wroclaw Ponowne otwarcie Motylarni

Witamy na stronie Wrocławskiego Zoo!

Godziny otwarciaKUP BILETPrzekaż darowiznę Language:
Odwiedź:

Ponowne otwarcie Motylarni

2019-05-29
Ponowne otwarcie Motylarni

Zoo Wrocław otworzyło odmienioną Motylarnię.

Zwiedzający mogą  ponownie stanąć oko w oko z tymi niezwykłymi owadami.  To jedno z pomieszczeń Terrarium, w którym można obserwować żywe motyle. Wystrój przypomina tropikalną dżunglę - gąszcz roślin, kolorowe kwiaty, a wśród nich motyle. Latają swobodnie wokół zwiedzających. 

Motylarnia znajduje się na pierwszym piętrze w budynku Terrarium. To tutaj zainteresowani oprócz podziwiania motyli na co dzień, będą mogli oglądać proces uwalniania się dorosłych osobników ze stadium poczwarki, a potem podziwiać latające owady. 

W odświeżonym pawilonie spotkamy następujące gatunki, m.in.: paź nireus, paź zielony, paź heleny, paź azjatycki, Papilio rumanzovia, paź królewski, paź dardanus, paź cytrynowy, Morpho peleidis, Idea leuconoe, kaligo sowi, Caligo eurilochus, Cethosia cyane. Pracownicy wrocławskiego ogrodu stworzyli motylom środowisko, w którym będą się czuć jak w naturze.  

Tak naprawdę – względem wcześniejszej ekspozycji -  zmieniliśmy dosłownie wszystko,  od podłogi aż  po szyby. Przygotowaliśmy idealne warunki  dla naszych motyli. Zaczynamy hodowlę od 20 gatunków – mówi Karol Bubel, opiekun bezkręgowców w Terrarium wrocławskiego zoo.

Odpowiednia temperatura oraz wilgotność podparte towarzystwem roślin, takich jak fuksje, bambusy czy tylancje, pozwalają im się rozwijać. Co ciekawe, motyle latają swobodnie, nie ma żadnej bariery w kontakcie z nimi (choć nie można ich dotykać!). W ciągu roku w odnowionej Motylarni pojawi się około 50 egzotycznych gatunków. Zamieszkujące tu motyle odżywiają się w większości sokami z owoców, dlatego też w ich codziennym jadłospisie znajdziemy m.in. kiwi, banany i winogrona.  Zoo Wrocław zaprasza na pierwsze piętro Terrarium już dziś.  

 

Partnerzy

Bootstrap Slider