Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies.

Witamy na stronie Wrocławskiego Zoo!

Godziny otwarciaKUP BILET Language:
Odwiedź:

Pierwsza gala PRZYJACIÓŁ WROCŁAWSKIEGO ZOO

2018-04-16
Pierwsza gala PRZYJACIÓŁ WROCŁAWSKIEGO ZOO

12 kwietnia 2018 r. odbyła się w Afrykarium I gala wręczenia statuetek „Przyjaciel wrocławskiego zoo” przedstawicielom firm, z którymi ogród zoologiczny współpracuje.

Tytuł ten został stworzony by uhonorować partnerów biznesowych, którzy realizując swoje cele wychodzą poza schemat współpracy, wykazując się zrozumieniem dla misji zoo i wspierając ją. Spośród wielu partnerów wybrano pięciu: Askot, Radwag, Roben, SII i TU Europa.

W spotkaniu wzięło udział ponad 120 przedstawicieli biznesu. Poza partnerami zoo, wśród gości, znaleźli się uczestnicy wiosennej edycji spotkań biznesowych MP Fast Date® z udziałem meeting plannerów oraz oferentów usług dla rynku eventowego, organizowanej przez portal MeetingPlanner.pl oraz Convention Bureau.

Gości przywitał Radosław Ratajszczak, prezes wrocławskiego zoo, zwracając szczególną uwagę na rolę współczesnych ogrodów zoologicznych w edukacji ekologicznej oraz ochronie gatunkowej zwierząt na terenie zoo oraz w środowisku naturalnym.

Następnie Marta Zając-Ossowska (kierownik sekcji marketingu i edukacji we wrocławskim zoo) wraz z Joanną Kij (starszy specjalista ds. marketingu), zaprezentowały ofertę biznesową ogrodu wraz z przykładami realizacji. Po nich, na mównicę weszły reprezentantki bistro Laguny i firmy Hello Poland organizujące eventy w Afrykarium – Ewa Morrinson oraz Małgorzata Strzelbicka. W krótkiej prezentacji przedstawiły możliwości współpracy z zoo oraz korzyści.

Ostatnim i najważniejszym punktem oficjalnej części było wręczenie statuetek „Przyjaciela wrocławskiego zoo 2018”.

- Szanowni Państwo, nie bez znaczenia jest wygląd statuetek, które dziś wręczamy. Ozdobiono je wizerunkiem niezwykłego zwierzęcia – saola. – zaczął prezes zoo - Jest to gatunek dużego ssaka kopytnego, odkrytego w Azji Południowo-Wschodniej w 1995 r. To jeden z gatunków, które chcemy uratować i co może nam się udać, dzięki Państwa pomocy. Wrocławskie zoo od lat angażuje się w ochronę gatunkową zwierząt w środowisku naturalnym. W tej chwili uczestniczymy w szesnastu projektach ochroniarskich na całym świecie – od Brazylii w Ameryce Południowej, przez Senegal i RPA w Afryce, po Wietnam i Filipiny w Azji.

Pierwszą wyróżnioną firmą była PH Askot sp. j., za długoletnią współpracę z ogrodem. Jest to rodzinna firma z Wrocławia, która od lat wspiera zoo. Opiekuje się ona żyrafą siatkowaną Imarą, ale też angażuje się w przygotowania Wieczoru Marzeń, charytatywnej akcji kiedy to bramy zoo otwierane są dla dzieci niepełnosprawnych i ich rodzin. Statuetkę odebrała Pani Agnieszka Skotny.

Za otwartość biznesową wyróżniono firmę Radwag Wagi Elektroniczne. To światowy lider rynku produkcji wag. Dzięki przekazaniu konkretnych, precyzyjnych wag nasi opiekunowie mogą skuteczniej dbać o zwierzęta, precyzyjnie śledzić ich masę ciała oraz odmierzać ściśle określone porcje pokarmu dostosowane dla poszczególnych osobników. Statuetkę odebrał Pan Artur Sawa.

Röben Polska sp. z o.o. to firma obecna na polskim rynku od 1995 r. i znana z najwyższej jakości ceramiki budowlanej. Łączy w procesie produkcyjnym i wzornictwie tradycję z nowoczesnością. To dzięki tym cechom, dach pawilonu Akwarium w najstarszej części zoo, zyskał nowy blask zapewniając przy tym doskonałą ochronę jego mieszkańcom. Dodatkowo, w ramach współpracy, z materiałów firmy Röben powstały również dwie wiaty, z których mogą korzystać zwiedzający, odpoczywając czy chroniąc się przed deszczem lub słońcem. Właśnie za wsparcie modernizacji zoo statuetkę odebrała przedstawicielka firmy, Pani Agnieszka Spychała.  

W dzisiejszych czasach wirtualne usługi i produkty to konieczność dla rozwoju biznesu. Mamy to szczęście, że jako pierwsze w Polsce zoo wprowadziliśmy mobilną mapę dzięki współpracy z firmą SII sp. z o.o. Naszym zdaniem to najlepszy tego typu produkt w Europie. Niektórzy nasi zwiedzający mówią, że nie wyobrażają sobie zwiedzania bez mapy mobilnej. Po pierwsze mapa pozwala znaleźć wybrane gatunki zwierząt, po drugie ma alert przypominający o wybranych pokazowych karmieniach, po trzecie posiada opcję e-moniłda, więc dostarcza wirtualną, indywidualną pamiątkę, którą można umieścić na Facebooku. Ponadto firma objęła opieką dwóch mieszkańców naszego zoo – wielbłąda Ramzesa i lwa Miombo. Statuetkę za wsparcie nowoczesnego zoo odebrała przedstawicielka firmy.

Ostatnia statuetka powędrowała do rąk Pani Nikoli Domińczyk, przedstawicielki TU EUROPA S.A. To gigant na polskim rynku ubezpieczeń, który konsekwentnie realizuje cele polityki odpowiedzialnego biznesu w obszarze relacji z otoczeniem wspierając opiekę nad tygrysem sumatrzańskim, a także dbając o jego potrzeby. Dzięki trosce firmy, nasz tygrys Tengah, cieszy się specjalistyczną piłką dla dużych kotów, sprowadzoną dla niego z USA w ramach enrichmentu, czyli wzbogacania środowiska życia.

Spotkanie zakończone zostało zwiedzaniem Afrykarium i rozmowami kuluarowymi podczas bankietu w bistro Laguna.  

Partnerzy

Bootstrap Slider