Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies.

Witamy na stronie Wrocławskiego Zoo!

Godziny otwarciaKUP BILET Language:
Odwiedź:

Nim wiosna nastanie

2017-03-17
Nim wiosna nastanie

Połowa marca za nami, pogoda coraz bardziej sprzyja spacerom, do których namawiamy w zoo. Podziwiać można u nas nie tylko pączki na drzewach i krzewach, ale również zwierzęta.

Na wybiegi wychodzą już wszystkie zwierzęta, chociaż te najbardziej ciepłolubne pojawiają się na dwie-trzy godziny.

Warto odwiedzić kangury rude (Macropus rufus), gdzie pojawiły się trzy maluchy, które opuściły torby matek. Z maluchów można też obserwować oryksa szablorogiego (Oryx dammah), mundżaka chińskiego (Muntiacus reevesi), dikdika (Madoqua), choć spotkanie z nimi może wymagać cierpliwości, bo niechętnie się pokazują.

Nie można ominąć gibonów białopoliczkowych (Nomascus leucogenys), które wyszły na wybieg zewnętrzny. Swoje wybiegi opanowały również watussi (Bos taurus taurus), fenki (Vulpes zerda), a nawet wiewiórki trójbarwne (Callosciurus prevostii) i surykatki (Suricata suricatta). Wato odwiedzić pewnego koguta – kur bankiwa (Gallus gallus), który dumnie spaceruje po wolierze i próbuje piać na całe gardło, ćwicząc przed zalotami.

W Terrarium agama żaglowa filipińska (Hydrosaurus pustulatus) została wypuszczona na ekspozycję podobnie jak drzewołaz żółtopasy (Dendrobates leucomelas).

W Afrykarium pojawił się kolejny sum żyrafi (Auchenoglanis occidentalis) w basenie manatów, ale nie tylko…. O tym następnym razem.

Miło nam również donieść, że powrócił z wyjazdu do berlińskiego zoo Ramzes, nasz samiec wielbłąda jednogarbnego – tęskniliśmy!

Partnerzy

Bootstrap Slider