ZOO Wroclaw Gmino, przytul okapi
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies.

Witamy na stronie Wrocławskiego Zoo!

Godziny otwarciaKUP BILET Language:
Odwiedź:

Gmino, przytul okapi

  Inne

Gmino przytul okapi

„Gmino, przytul okapi” - pod takim hasłem rusza wspólna akcja wrocławskiego zoo i magazynu „Gmina Polska. Krajowy Przegląd Samorządowy”. Nasza akcja to propozycja ciekawej, sympatycznej promocji dla polskich gmin i wsparcie dla wrocławskiego zoo, najpopularniejszego ogrodu zoologicznego w Polsce.

Celem przedsięwzięcia jest z jednej strony pomoc w utrzymaniu i rozwoju wrocławskiego zoo, z drugiej - nieszablonowa promocja dla gmin. „Przytulenie” polega na objęciu patronem mieszkańca wrocławskiego zoo. Tytułowe okapi jest symbolem akcji, ale na „przytulenie” czeka bardzo wiele zwierząt, a każde wsparcie jest dla ogrodu cenne.

- Popieram tę inicjatywę z entuzjazmem - mówi prezes wrocławskiego zoo Radosław Ratajszczak - bo w ten sposób ogród promuje gminę, a gmina - ogród. Zoo oddziałuje nie tylko w mieście, w którym się znajduje! Do nas przyjeżdżają ludzie nawet z Australii... A gdy ruszy powstające obecnie największe w Europie Afrykarium, liczba odwiedzających ogród wzrośnie gigantycznie. I każdy z nich zobaczy, że - na przykład - surykatkami opiekuje się gmina X, a żyrafą - Y. Przy wybiegach „przytulonych” zwierząt znajdą się bowiem tablice z informacjami o gminie, która mieszkańca wybiegu „przytula”.

OkapiA jest kogo „przytulać”! Wrocławskie zoo - najstarszy i największy ogród zoologiczny w Polsce - ma około 12.000 mieszkańców, reprezentujących ponad 1.100 gatunków. - Pragniemy tworzyć zoo przyjazne zarówno dla zwierząt jak i ludzi - mówi prezes Ratajszczak. I ta filozofia znakomicie wpisuje się w akcję „Gmino, przytul okapi”, gdyż wsparcie gmin to pomoc w utrzymaniu i rozwoju tego niezwykłego miejsca.

Symbolem naszej wspólnej akcji jest okapi. To jeden z najbardziej tajemniczych ssaków na świecie. Istnieje tylko kilka zdjęć zrobionych mu w naturalnym środowisku automatycznym aparatem fotograficznym uruchamianym fotokomórką. Niezwykle rzadkie, zagrożone wyginięciem zwierzę żyje na małym terytorium, w niedostępnych, wilgotnych lasach równikowych Demokratycznej Republiki Konga, w rejonach Uele, Ituri i Aruwimi, a ogrody zoologiczne są dla „leśnej żyrafy”, jak inaczej nazywa się okapi, jedną z szans na przetrwanie.

„Przytulenie” przez gminę mieszkańca zoo to także wsparcie miejsca, które służy zachowaniu biologicznej różnorodności naszego świata, bowiem ogród zoologiczny tworzy szansę przetrwania gatunków, które w wyniku choćby wycinania lasów deszczowych są krańcowo zagrożone wyginięciem.

Pod Patronatem:

gmina_polska_-_winieta_3330

Pełny tekst do pobrania tutaj

Masz pytania? Skontaktuj się z nami.
Sekcja Marketingu i Edukacji
zoo-marketing@zoo.wroc.pl
+48 71 34 07 106

WRÓĆ

Partnerzy

Bootstrap Slider