Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies.

Witamy na stronie Wrocławskiego Zoo!

Godziny otwarciaKUP BILET Language:
Odwiedź:

Dwunasty Wieczór Marzeń

2018-06-08
Dwunasty Wieczór Marzeń

Wczoraj (07.06.2018) po raz dwunasty otworzyliśmy bramy dla osób niepełnosprawnych i przewlekle chorych oraz ich rodzin i opiekunów.

To magiczny wieczór, kiedy niepełnosprawni i przewlekle chorzy - dorośli i dzieci, w towarzystwie rodziców, dziadków, rodzeństwa czy opiekunów, zwiedzają bezpłatnie zoo. Jak co roku, na gości czekały liczne atrakcje, przede wszystkim udział w pokazowych karmieniach kotików, lemurów, pawianów, płaszczek, rekinów, żółwi i żyraf, a także spotkanie z pytonem królewskim, agamą brodatą, karaczanem madagaskarskim czy żółwiem greckim – przed Terrarium. Dodatkowo, w podcieniu Afrykarium, Centrum Terapii Sensoria, Ekolandia i Lindenwood przygotowało gry i zabawy.
Wydarzenie przygotowali pracownicy zoo w ramach wolontariatu.

Impreza trwała od 17:30 do 20:00.

Fundacja The Dreamnight at the Zoo Foundation została powołana w Rotterdamie w 1996 r. Wtedy to po raz pierwszy zorganizowano imprezę dla dzieci chorych na raka, a hospicjalizowanych w jednym z holenderskich szpitali. Spotkanie ze zwierzętami i ich opiekunami miało być odrobiną szczęścia i zapomnienia pomiędzy często bolesnymi zabiegami. Okazało się również terapią pomagającą w walce z chorobą. 

Do imprezy, na zasadach dobrowolności, przyłączają się co roku kolejne ogrody zoologiczne na całym świecie i Fundacja zrzesza obecnie ponad 250 członków z 37 krajów. Tak jak za pierwszym razem oraz zgodnie z regułami głównego koordynatora akcji, zaproszenie do udziału w  wydarzeniu skierowane jest przede wszystkim do dzieci najbardziej pokrzywdzonych przez los, czyli niepełnosprawnych, przewlekle chorych oraz dzieci z hospicjów wraz z najbliższą rodziną lub opiekunem.

Partnerzy

Bootstrap Slider