Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies.

Witamy na stronie Wrocławskiego Zoo!

Godziny otwarciaKUP BILET Language:
Odwiedź:

Dwa bieguny Cały świat

  Projekty UE

W latach 2013 - 2015 pod auspicjami EAZA (Europejskiego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych i Akwariów), którego członkiem jest wrocławskie zoo, trwała kampania Pole to Pole poświęcona problemom obszarów polarnych. Dotyczyła ona zmian klimatycznych, eksploatacji obszarów polarnych, a także ochrony gatunków tam występujących. Gatunkami flagowymi, reprezentującymi Arktykę i Antarktykę były: niedźwiedź polarny, wilk arktyczny, narwal, renifer, sowa śnieżna oraz kryl, krabojad, pingwin cesarski, lampart morski i albatros ciemnogłowy.

 

ZOO WROCŁAW włączyło się w kampanię przygotowując projekt „Dwa bieguny cały świat” i pozyskując dofinansowanie na jego realizację z funduszy pochodzących z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii - EOG do kwoty 2 967 311,75 PLN. Pełna nazwa projektu brzmi: „Edukacja ekologiczna w zakresie ochrony różnorodności biologicznej w obliczu zmian klimatycznych, realizowana zgodnie z misją wrocławskiego zoo”.

 

W ramach projektu powstał edukacyjny pawilon multimedialny KLIMAT, ZWIERZĘTA, LUDZIE, który otwarto w grudniu 2015 roku. Przeprowadzono warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży więcej tutaj, oraz kampanię informacyjną na temat zagrożeń klimatycznych i sposobów ich przeciwdziałania.

Strona projektu: http://www.2bieguny.pl/.

WRÓĆ

Partnerzy

Bootstrap Slider