Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies.

Witamy na stronie Wrocławskiego Zoo!

Godziny otwarciaKUP BILET Language:
Odwiedź:

Disney po raz drugi

2018-02-16
Disney po raz drugi

Kolejne spotkanie w ramach projektu Disneya POWRÓT DO NATURY (“Back to Nature – breaking barriers between city dwellers and wildlife”).

15 lutego na terenie ZOO Wrocław odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu Disneya POWRÓT DO NATURY (“Back to Nature – breaking barriers between city dwellers and wildlife”). Tematem spotkania były ptaki. Grupa uczestników, uzbrojona w lornetki, karty pracy i przewodniki od ósmej rano wędrowała po ZOO obserwując i poznając różne gatunki awifauny. Przewodnikiem w odkrywaniu tajemnic ptasiego świata był opiekun ptaków wrocławskiego ZOO Krzysztof Kałużny. Oprócz ptaków egzotycznych, takich jak kazuary, emu, flamingi, kea czy pingwiny uczniowie poznawali gatunki rodzimej fauny, takie jak puszczyk, kaczka krzyżówka, wrona, uczyły się odróżniać wróbla domowego od mazurka, obserwowali czaple siwe, rudzika, dzwońca a prawdziwą gratką była najprawdopodobniej pliszka cytrynowa.

Uczestnicy spotkania oprócz poznawania wyglądu i zachowań ptaków otrzymali szeroką wiedzę praktyczną na temat  prawidłowego dokarmiania ptaków zimą, umieszczania budek lęgowych, czy pomysłów na karmniki, które oprócz stołówki dla ptaków są też idealnym miejscem do obserwacji ptasiej różnorodności. Wycieczka ornitologiczna trwała 3 godziny.

Po zajęciach miłośnicy ptaków mogli zabrać do domu przewodniki po polskiej awifaunie, otrzymali też zestawy ptasiej karmy i karmniki do złożenia jako zadanie domowe.

Następne spotkania będą  dotyczyły obserwacji ssaków i ich śladów w terenie.

Udział w projekcie ma uwrażliwić uczestników na problemy ochrony przyrody i kształtować zachowania pro-ekologiczne. Ma się do tego przyczynić nowa, praktyczna wiedza zdobyta przez dzieci, którą będą mogły dzielić się z rodziną i znajomymi.

Projekt będzie realizowany od listopada 2017 roku do maja 2018.

Partnerzy

Bootstrap Slider