Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies.

Witamy na stronie Wrocławskiego Zoo!

Godziny otwarciaKUP BILET Language:
Odwiedź:

Disney po raz czwarty

2018-06-11
Disney po raz czwarty

Czwarte spotkanie w ramach projektu Disneya POWRÓT DO NATURY (“Back to Nature – breaking barriers between city dwellers and wildlife”).

Kto chciałby wziąć udział w projekcie naukowym polegającym na: spacerowaniu po ogrodzie, zabawie na świeżym powietrzu i objadaniu się owocami prosto z drzewa? W taki właśnie sposób spędziliśmy kolejne spotkanie w ramach „Back to Nature – breaking barriers between city dwellers and wildlife – vol. 2”, czyli drugiej rundy projektu, który uzyskał wsparcie finansowe z Programu Nature Connect Grants (Fundacji Disney Conservation) dzięki WAZA.

W dniu 09.06., czyli w ostatnią sobotę wybraliśmy się do arboretum w Wojsławicach. Ten ogromny ogród jest niemal dwukrotnie większy od naszego zoo! Znajdują się w nim kolekcje narodowe różaneczników, liliowców i bukszpanów… i całe mnóstwo przepięknych aranżacji zieleni oraz ogrodniczy skansen.

W takim właśnie otoczeniu botanik Jacek Jerzmański oprowadzał grupę po ogrodzie, pokazując co ciekawsze okazy flory, a także prezentując krótką historię podróży roślin stanowiących przyprawy i potrawy na różnych kontynentach. Oprócz tego uczestnicy wzięli udział w grze terenowej, polegającej na przemierzaniu arboretum w poszukiwaniu ozdobnych budek z pieczątkami. Zebranie wszystkich pieczęci na karcie do gry pozwalało na odczytanie hasła. Po tak wyczerpujących zadaniach każdy miał chwilę czasu na odpoczynek. Można było przespacerować się po ogrodzie, jednak większą część grupy skusiła część sadownicza, gdzie można samodzielnie nazbierać czereśni. Rośnie tu blisko 100 starych polskich odmian tych drzew owocowych. Dzieci z zapałem wdrapywały się na drzewa, a rodzice… cóż, czemu mieliby protestować, skoro dzieci dzieliły się zdobyczą? ;)

Oprócz „deseru” był także obiad – czekało na nas specjalne palenisko i kiełbaski.

Komu się podoba taka forma spędzania wolnego czasu? Nam – bardzo to odpowiada. Planujemy kolejne takie projekty. Śledźcie nasze działania by dowiedzieć się więcej.

Partnerzy

Bootstrap Slider