Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies.

Witamy na stronie Wrocławskiego Zoo!

Godziny otwarciaKUP BILET Language:
Odwiedź:

Co w trawie piszczy - projekt wspófinansowany z WOŚiGP

  Plany, projekty, realizacje
Zobacz również: Seminarium naukoweO projkecieWystawa edukacyjnaKonkursyPakiet edukacyjny

Wrocławskie zoo realizuje siódmy projekt edukacyjny we współpracy z EAZA i czwarty przy współfinansowaniu WFOŚiGW.

Kampania "Co w trawie piszczy?" koncentruje się na rodzimych gatunkach zwierząt. Wiadomo, że zagrożone wyginięciem są rysie, niedźwiedzie brunatne i wilki, ale mało kto zdaje sobie sprawę, że z roku na rok ubywa także wróbli.

Projekt edukacyjny przygotował i realizuje ośmioosobowy zespół pracowników sekcji marketingu i edukacji ZOO Wrocław, który ma już duże doświadczenie w tym zakresie. Powstał w ramach ogólnoeuropejskiej kampanii edukacyjnej "LET IT GROW CAMPAIGN 2016/17" prowadzonej przez Europejskie Stowarzyszenie Ogrodów Zoologicznych i Akwariów (EAZA), którego jesteśmy członkiem. Po raz kolejny udało się także pozyskać środki finansowe na realizację projektu edukacyjnego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

„Co w trawie piszczy?” to projekt edukacyjny, który skupia się na lokalnej bioróżnorodności. Działania prowadzone są i będą głównie na terenie wrocławskiego zoo i kierowane są do szkół, zwiedzających, fanów na Facebooku oraz wszystkich, których interesuje temat ochrony lokalnej fauny i flory. Na ambasadorów kampanii wybrano pszczołę miodną (Apis mellifera) i wróbla domowego (Passer domesticus).

Realizowane działania to obecnie:


Zadanie pn. "Co w trawie piszczy" edukacja ekologiczna w zakresie ochrony lokalnej bioróżnorodności prowadzona przez wrocławskie ZOO, które uzyskało wsparcie finansowe z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

WFOŚiGW

Wartość ogólna zadania: 93 096,00 zł
Wysokość dofinansowania: 52 900,00 zł
www.wfosigw.wroclaw.pl.
WRÓĆ

Partnerzy

Bootstrap Slider