Kampania trwała od 1 października 2013 roku do 30 września 2015 roku.
Kampania poświęcona była problemom obszarów polarnych. Dotyczyła klimatu, eksploatacji biegunów, a także ochrony gatunków tam występujących.
Gatunkami flagowymi, reprezentującymi Arktykę i Antarktykę były: niedźwiedź polarny, wilk arktyczny, narwal, renifer, sowa śnieżna oraz kryl, krabojad, pingwin cesarski, lampart morski, albatros ciemnogłowy. Zachęcamy do zapoznania się z opracowaniem nt. kampanii: część I i opisem gatunków polarnych: część II.
W zakładce Strefa Dzieci są zamieszczone do pobrania tapety z wizerunkami zwierząt polarnych oraz wygaszacz.
Wiele urządzeń elektrycznych posiada opcję stand-by. Jest to tryb czuwania, w który przechodzą urządzenia, kiedy wyłączasz je pilotem. Tryb ten sygnalizowany jest przez czerwoną lub niebieską diodę. W tym czasie urządzenia choć nie pracują, to pobierają energię elektryczną. Pozostawiając je w trybie stand-by tracisz pieniądze, gdyż urządzenia mogą pobierać od 0,5 do 30 W! Dodatkowo, jesteś odpowiedzialny za globalne ocieplenie, gdyż pobór prądu generuje 1% CO2.
Zapraszamy także do zapoznania się z serwisem organizatora kampanii.
tutaj
W oparciu o kampanię powstał projekt pn. "Edukacja ekologiczna w zakresie ochrony różnorodności biologicznej w obliczu zmian klimatycznych, realizowana zgodnie z misją wrocławskiego ogrodu zoologicznego", który korzysta z dofinansowania pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.
Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami nt. projektu na stronie
www.2bieguny.pl i śledzenia profilu na www.facebook.com/2bieguny.pl.