ZOO Wroclaw Afrykarium dla Afryki

Witamy na stronie Wrocławskiego Zoo!

Godziny otwarciaKUP BILETPrzekaż darowiznę Language:
Odwiedź:

Afrykarium dla Afryki

2019-11-13
Afrykarium dla Afryki

ZOO i DODO na ratunek faunie Afryki

Z okazji 5-lecia Afrykarium, wrocławskie zoo i fundacja Dodo, zapraszają na specjalne spotkanie „NA RATUNEK”. Będzie to spacer po oceanarium w towarzystwie opiekunów zwierząt, ale nie tylko. Start w piątek, 15 listopada o godz. 15:00.

Trudno w to uwierzyć, ale Afrykarium, otwarto 5 lat temu. W ciągu tego czasu oceanarium stało się jedną z największych atrakcji turystycznych w Polsce i odwiedziło je już 8 mln osób. Pojawiają się tu nowe gatunki zwierząt, a także rodzą się młode. Spotkanie „NA RATUNEK” to będzie wspaniała okazja, aby zobaczyć i posłuchać o tym co jest, co się zmieniło w Afrykarium, a także w jaki sposób przyczynia się do ratowania zagrożonych gatunków w Afryce.

O godz. 15.00 rozpocznie się spacer po Afrykarium, podczas którego opiekunowie pingwinów, manatów, żółwi oraz akwaryści przybliżą uczestnikom hodowlę zagrożonych gatunków. O godz. 17.00 rozpocznie się druga część spotkanie – w sali konferencyjnej będzie można posłuchać i porozmawiać o projektach ochrony zwierząt Afryki prowadzone i wspierane przez wrocławskie ZOO i Fundację DODO.

Za udział w spotkaniu nie są pobierane opłaty, organizatorzy chcą aby spotkania „ZOO i DODO na ratunek” pomagały ratować ginące gatunki zwierząt, więc proszą o wsparcie tego celu darowizną:

    Fundacja ZOO Wrocław DODO

    Nr konta: 89 1020 5226 0000 6102 0547 2040 z dopiskiem: DAROWIZNA - PINGWINY, MANATY lub ŻÓŁWIE.

Każdy ofiarodawca sam decyduje, który gatunek pragnie wesprzeć, wybierając jeden z nich lub wysyłając darowiznę na wszystkie.

Wejście do ZOO przez bramę służbową od godz. 14.00.

Otwarte spotkania ZOO i DODO NA RATUNEK, to cykl poświęcony działaniom na rzecz ochrony zagrożonych gatunków zwierząt, w którym każdy może wziąć udział. Odbywają się od czterech lat i gromadzą grono miłośników zwierząt oraz osób zainteresowanych ochroną przyrody.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu i zachęcenia rodziny i znajomych!

Partnerzy

Bootstrap Slider